  • 825F12RE
825F12RE
advertisement
Manufacturer No:
825F12RE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-825F12RE
Package:
Axial, Box
Datasheet:
825F12RE
Description:
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
825F12RE
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 825F12RE.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    Metal-Mite®89
  • Size / Dimension
    1.062Lx1.094W 26.98mmx27.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    15.0622mm
  • Height Seated (Max)
    0.556 14.12mm