  • 82A0112-10-9
82A0112-10-9
advertisement
Manufacturer No:
82A0112-10-9
HK JDW NO:
798-82A0112-10-9
Step5Bar-code shipping tag
82A0112-10-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Series
    MIL-W-22759, FlexLine
  • Published
    2004
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    10 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    665/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.157 (3.99mm)
  • Wire/Cable Diameter
    3.9878 mm
  • Outside Diameter
    3.9878 mm
  • Wire/Cable Color
  • Number of Strands
    665
  • Conductor Diameter
    3.3782 mm
  • Strand Size
    38 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm