  • 82A1121-20-0/2-0
82A1121-20-0/2-0
advertisement
Manufacturer No:
82A1121-20-0/2-0
HK JDW NO:
798-82A1121-20-0/2-0
Package:
Datasheet:
82A1121-20-0/2-0
Step5Bar-code shipping tag
82A1121-20-0/2-0
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Black
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0110 0.279mm