  • 843241BM-150LF
843241BM-150LF
advertisement
Manufacturer No:
843241BM-150LF
HK JDW NO:
378-843241BM-150LF
Package:
SOIC
Datasheet:
843241BM-150LF
Description:
2.5V Clock Generators 8 Pins SOIC 8 Terminals
Step5Bar-code shipping tag
843241BM-150LF
  • Package / Case
    SOIC
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES TA 3.3 V SUPPLY
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    CLOCK GENERATOR, OTHER
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    25MHz
  • Output Clock Frequency-Max
    150MHz
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm
  • Thickness
    1.5mm