  • 864-24MMX55M
864-24MMX55M
advertisement
Manufacturer No:
864-24MMX55M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-864-24MMX55M
Package:
Datasheet:
864-24MMX55M
Description:
TAPE MASKING CLEAR 15/16"X 60YDS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
864-24MMX55M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Weight
    5.692584kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2005
  • Series
    Scotch® 864
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Clear
  • Usage
    General Purpose
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polypropylene Film
  • Tape Type
    Masking
  • Length
    180' 55.0m 60 yds
  • Width
    0.94 24.00mm 15/16
  • Thickness
    0.0064 6.4mils 0.163mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
8902-5 X 6-50
8902-5 X 6-50
LS854-10G
LS854-10G
3M RP62 0.75
3M RP62 0.75" X 10"-25
3M RP62 0.75" X 10"-25