  • 875FU-182M=P3
875FU-182M=P3
advertisement
Manufacturer No:
875FU-182M=P3
Manufacturer:
Toko
HK JDW NO:
4668-875FU-182M=P3
Package:
Datasheet:
875FU-182M=P3
Description:
875FU-182M=P3 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Toko stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
875FU-182M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    2.7 mH
  • Current
    61mA
  • Inductor Application
    IC INVERTER EL LAMP DRIVER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    45Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1800 µH
  • Height
    2.2mm
  • Length
    5.2mm
  • Width
    5.2mm