  • 88AP303A1BGF2C624TN32
88AP303A1BGF2C624TN32
advertisement
Manufacturer No:
88AP303A1BGF2C624TN32
HK JDW NO:
487-88AP303A1BGF2C624TN32
Package:
Description:
0.8mm 1.8/3.3V Microprocessor
Quantity:
In Stock : 5869
Step5Bar-code shipping tag
88AP303A1BGF2C624TN32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    409
  • Subcategory
    Graphics Processors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Pin Count
    409
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B409
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Power Supplies
    1.8/3.3V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Speed
    624 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Clock Frequency
    13.002MHz
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • Format
    FLOATING POINT
  • Integrated Cache
  • Length
    19mm
  • Height Seated (Max)
    1.56mm
  • Width
    19mm