  • 8KC5-0742-0500
8KC5-0742-0500
advertisement
Manufacturer No:
8KC5-0742-0500
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8KC5-0742-0500
Package:
Datasheet:
8KC5-0742-0500
Description:
CABLE ASSY PCIEX16 M-M 500MM 1=1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8KC5-0742-0500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Series
    8KXX
  • Feature
    Extender
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Card Edge to Card Edge
  • Number of Positions
    164
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male to Male
  • Shielding
    Shielded
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Cable Type
    Flat, Twin Axial
  • Usage
    Internal
  • Cable Connectors
    PCIe x16
  • Current - Max/Contact
    1.1A
  • Length
    1.64' 500.00mm