  • 8N4SV76BC-0100CDI8
8N4SV76BC-0100CDI8
advertisement
Manufacturer No:
8N4SV76BC-0100CDI8
HK JDW NO:
668-8N4SV76BC-0100CDI8
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N4SV76BC 100MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N4SV76BC-0100CDI8 Overview
6-CLCC comes in a package with the timer clock. Set the frequency of the timer to 100MHz.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. In this case, the mounting type should be Surface Mount.There is a voltage of 2.375V~2.625V that can be supplied by the programmable timer.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 136mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N4SV76BC.
8N4SV76BC-0100CDI8 Features
Operate frequency at 100MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:136mA
8N4SV76BC-0100CDI8 Applications
  • Clutch Actuator circuit
  • High Vibration, High Acceleration Environments
  • Intruder Detection
  • Consumer Electronics
  • Home Automation Sensors
  • Power-On Reset Timer
  • Safety and Security Platforms
  • Always On Systems
  • Remote Data-Logger
  • Car Door Handle circuit
Step5Bar-code shipping tag
8N4SV76BC-0100CDI8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    100MHz