  • 8Q-26.000MEEV-T
8Q-26.000MEEV-T
advertisement
Manufacturer No:
8Q-26.000MEEV-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-8Q-26.000MEEV-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
8Q-26.000MEEV-T
Description:
Crystal 26MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 8pF FUND 100Ohm 4-Pin SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8Q-26.000MEEV-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    8Q
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Series Resistance
    100Ohm
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm