  • 924327-28-10-I
924327-28-10-I
advertisement
Manufacturer No:
924327-28-10-I
HK JDW NO:
2-924327-28-10-I
Package:
Datasheet:
924327-28-10-I
Purchasing and Inquiry
924327-28-10-I Overview
924327-28-10-I Features
929 (Shrouded) series
924327-28-10-I Applications
There are a lot of 3M 924327-28-10-I Rectangular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Transportation
  • Automotive Electronics
  • Military Technology
  • Industrial Automation
  • Datacom
  • Embedded systems
  • Communication
Step5Bar-code shipping tag
924327-28-10-I
    3 Weeks
  • Contact Plating
  • Published
    2007
  • Series
    929 (Shrouded)
  • Number of Positions
    20
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Length
    21.844mm
  • Length - Stack Height
    0.500 12.700mm
  • Length - Overall Pin
    0.860 21.844mm
  • Length - Post (Mating)
    0.218 5.537mm
  • Length - Tail
    0.110 2.800mm