  • 947D391K102BEMSN
947D391K102BEMSN
advertisement
Manufacturer No:
947D391K102BEMSN
HK JDW NO:
192-947D391K102BEMSN
Datasheet:
947D391K102BEMSN
Description:
947D 390μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D391K102BEMSN
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
    BINDING POST
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    947D
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    45.0088mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5mOhm
  • Lead Spacing
    1.772 45.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height Seated (Max)
    3.976 101.00mm