  • 947D411K122BJMSN
947D411K122BJMSN
advertisement
Manufacturer No:
947D411K122BJMSN
HK JDW NO:
192-947D411K122BJMSN
Datasheet:
947D411K122BJMSN
Description:
947D 410μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.2kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D411K122BJMSN
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    410μF
  • Voltage - Rated DC
    1.2kV
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    45.0088mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.6mOhm
  • Lead Spacing
    1.772 45.00mm
  • Height Seated (Max)
    5.945 151.00mm