  • 951430-2061709-AR-PT
951430-2061709-AR-PT
advertisement
Manufacturer No:
951430-2061709-AR-PT
HK JDW NO:
2-951430-2061709-AR-PT
Package:
Description:
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 30 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
951430-2061709-AR-PT
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Number of Positions
    30
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Current Rating
    1A
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    14.3002mm
  • Length - Stack Height
    0.331 8.400mm
  • Length - Overall Pin
    0.563 14.300mm
  • Length - Post (Mating)
    0.232 5.900mm