  • 969M101-24-1
969M101-24-1
advertisement
Manufacturer No:
969M101-24-1
Manufacturer:
Cicoil
HK JDW NO:
134-969M101-24-1
Package:
100
Datasheet:
969M101-24-1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
969M101-24-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Package / Case
    100
  • Insulation Material
    Silicone
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Flexx-Sil™
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    12kV
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    Clear
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.220 (5.59mm)
  • Insulation Diameter
    5.588 mm