  • 96PS-A40WDIN
96PS-A40WDIN
advertisement
Manufacturer No:
96PS-A40WDIN
Manufacturer:
Advantech Corp
HK JDW NO:
18-96PS-A40WDIN
Quantity:
In Stock : 11619
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
96PS-A40WDIN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    PS-A40W (40W)
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, TUV, UL
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC