  • 994-015-030R121
994-015-030R121
advertisement
Manufacturer No:
994-015-030R121
Manufacturer:
NorComp
HK JDW NO:
551-994-015-030R121
Package:
015
Datasheet:
994-015-030R121
Description:
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG SHLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
994-015-030R121
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    015
  • Material
    Metal, Zinc Alloy
  • Mounting Option 1
    4-40
  • Mounting Option 2
    SCREW
  • Published
    2006
  • Series
    994, ARMOR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Positions
    15
  • Color
    Silver
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Shielding
    Shielded
  • Plating
    Nickel over Copper
  • Connector Support Type
    CONNECTOR ACCESSORY
  • Cable Type
    Round
  • Accessory Type
    Two Piece Backshell
  • Cable Exit
    180°
  • Hardware
    Assembly Hardware
  • Height
    46.2mm
  • Length
    28.8mm
  • Width
    16.9mm