  • 9B-26.000MEEJ-B
9B-26.000MEEJ-B
advertisement
Manufacturer No:
9B-26.000MEEJ-B
HK JDW NO:
832-9B-26.000MEEJ-B
Datasheet:
9B-26.000MEEJ-B
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
9B-26.000MEEJ-B
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height
    3.683mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    5.0038mm