  • 9BD24HA6-1
9BD24HA6-1
advertisement
Manufacturer No:
9BD24HA6-1
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-9BD24HA6-1
Package:
Datasheet:
Description:
Blowers DC Blower, 76x20mm 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9BD24HA6-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Weight
    0.128lb 58.06g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    San Ace B76
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 76mm Lx69.7mm H
  • Feature
    Locked Rotor Protection
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.88W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
    27.6V
  • Lifetime @ Temp
    Varies Based on Temperature
  • RPM
    4200 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    9.5 CFM (0.266m3/min)
  • Noise
    41.0 dB(A)
  • Voltage Range
    10V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.920 in H2O (229.2 Pa)