  • 9C08052A1604JLHFT
9C08052A1604JLHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C08052A1604JLHFT
HK JDW NO:
898-9C08052A1604JLHFT
Datasheet:
9C08052A1604JLHFT
Description:
FIXED RESISTOR 9C Series, Thick Film, 1.6MOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9C08052A1604JLHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.6MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Construction
    Aluminum Oxide
    0805
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm