  • 9HT7-32.768KDZF-T
9HT7-32.768KDZF-T
advertisement
Manufacturer No:
9HT7-32.768KDZF-T
HK JDW NO:
832-9HT7-32.768KDZF-T
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
9HT7-32.768KDZF-T
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
9HT7-32.768KDZF-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    9HT7
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.055W 6.70mmx1.40mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    32.768kHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65kOhms
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.397mm