  • 9WP0624H4D011
9WP0624H4D011
advertisement
Manufacturer No:
9WP0624H4D011
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-9WP0624H4D011
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9WP0624H4D011
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    San Ace 60W
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    1.44W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.060A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    3800 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    18.7 CFM (0.524m3/min)
  • Noise
    28.0 dB(A)
  • Voltage Range
    20.4V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.161 in H2O (40.2 Pa)