  • A-2PA-081-250B2
A-2PA-081-250B2
advertisement
Manufacturer No:
A-2PA-081-250B2
Manufacturer:
Amphenol RF
HK JDW NO:
43-A-2PA-081-250B2
Description:
AMMC Right Angle Plug to AMMC Right Angle Plug on 0.81 mm Micro-cable,250 mm
Step5Bar-code shipping tag
A-2PA-081-250B2
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Published
    2007
  • Feature
    Shielded
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Gender
    Female to Female
  • Style
    AMMC to AMMC
  • Cable Type
    0.81mm OD Coaxial Cable
  • Impedance
    50Ohms
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • 1st Connector
    AMMC Plug, Female Socket, Right Angle
  • 2nd Connector
  • Connector Type A
    Coaxial, Plug, Socket
  • Connector Type B
    Coaxial, Plug, Socket
  • Length
    9.843 250.00mm