  • A-TB500-OP18
A-TB500-OP18
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-OP18
HK JDW NO:
93-A-TB500-OP18
Description:
Bulk 0.197 5.00mm 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Unshrouded Thermoplastic Brass
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-OP18
    23 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2014
  • Type
    Header, Male Pins, Unshrouded
  • Number of Positions
    18
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.079 2.00mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    300V