  • A-TB500-TI08
A-TB500-TI08
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-TI08
HK JDW NO:
93-A-TB500-TI08
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-TI08
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2009
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)