  • A-TB500-TR02H
A-TB500-TR02H
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-TR02H
HK JDW NO:
93-A-TB500-TR02H
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Pressure Clip 1 Levels 12-22 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-TR02H
    23 Weeks
  • Contact Plating
    Brass, Tin
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    20A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.27 Nm (2.4 Lb-In)