  • A-TB500-VJ20H
A-TB500-VJ20H
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-VJ20H
HK JDW NO:
93-A-TB500-VJ20H
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-VJ20H
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Series
    A-TB500
  • Published
    2009
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-30 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    20A
  • Wire Gauge (Max)
    30 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)