  • A-TB508-HG23
A-TB508-HG23
advertisement
Manufacturer No:
A-TB508-HG23
HK JDW NO:
93-A-TB508-HG23
Description:
0.200 5.08mm Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screwless 1 Levels 12-28 AWG A-TB508
Step5Bar-code shipping tag
A-TB508-HG23
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2009
  • Series
    A-TB508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    15A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG