  • A-TB750-TR04V
A-TB750-TR04V
advertisement
Manufacturer No:
A-TB750-TR04V
HK JDW NO:
93-A-TB750-TR04V
Description:
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Pressure Clip 1 Levels 12-22 AWG A-TB750
Step5Bar-code shipping tag
A-TB750-TR04V
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    20A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.27 Nm (2.4 Lb-In)