  • A1030-2R5155-R
A1030-2R5155-R
advertisement
Manufacturer No:
A1030-2R5155-R
HK JDW NO:
255-A1030-2R5155-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
A1030-2R5155-R
Description:
CAP 1.5F -20% +80% 2.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A1030-2R5155-R
  • Published
    2010
  • Series
    PowerStor A
  • Size / Dimension
    0.413Dia 10.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    1.5F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 70°C
  • Height Seated (Max)
    1.240 31.50mm
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C