  • A142MS470Q450A
A142MS470Q450A
advertisement
Manufacturer No:
A142MS470Q450A
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A142MS470Q450A
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 30% Bulk 377mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
A142MS470Q450A
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    377mA
  • Life (Hours)
    14000 hours
  • Diameter
    20mm
  • Length
    46mm