  • A22L-HW-24A-11A
A22L-HW-24A-11A
advertisement
Manufacturer No:
A22L-HW-24A-11A
HK JDW NO:
607-A22L-HW-24A-11A
Package:
Datasheet:
A22L-HW-24A-11A
Step5Bar-code shipping tag
A22L-HW-24A-11A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Body Length or Diameter
    36mm
  • Body Breadth
    30 mm
  • Circuit
    DPST-NO/NC
  • Switch Function
    On-Off, Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia