  • A22R-TB-10M
A22R-TB-10M
advertisement
Manufacturer No:
A22R-TB-10M
HK JDW NO:
607-A22R-TB-10M
Package:
Datasheet:
A22R-TB-10M
Step5Bar-code shipping tag
A22R-TB-10M
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    A22R
  • Published
    1994
  • Type
    Standard
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia