  • A22RW-2AYT220
A22RW-2AYT220
advertisement
Manufacturer No:
A22RW-2AYT220
HK JDW NO:
607-A22RW-2AYT220
Description:
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A
Step5Bar-code shipping tag
A22RW-2AYT220
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    DPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    220VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, Yellow
  • Electrical Life
    500,000 Cycles
  • Illumination
    Illuminated
  • Depth Behind Flange
    46.80mm