  • A304104R30
A304104R30
advertisement
Manufacturer No:
A304104R30
HK JDW NO:
255-A304104R30
Package:
Datasheet:
A304104R30
Description:
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Wire Wrap A3000 0.437 11.10mm 2 Wall (Dual) 4 Circuits Thermoplastic
Step5Bar-code shipping tag
A304104R30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis, Panel, Right Angle
  • Weight
    453.59237mg
  • Material - Insulation
    Thermoplastic
  • Terminal Screw Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A3000
  • Published
    2009
  • Feature
    Flange
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Wrap
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    600V
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Pitch
    0.437 11.10mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    30A
  • Number of Contacts
    4
  • Housing Color
    Black
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Number of Circuits
    4
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG