  • A333K15X7RF5TAA
A333K15X7RF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A333K15X7RF5TAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-A333K15X7RF5TAA
Package:
Axial
Datasheet:
A333K15X7RF5TAA
Purchasing and Inquiry
A333K15X7RF5TAA Overview
A 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm size/dimension program is available for this device.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
A333K15X7RF5TAA Features
a size/dimension of 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
A333K15X7RF5TAA Applications
There are a lot of Vishay BC Components A333K15X7RF5TAA applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
A333K15X7RF5TAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2011
  • Series
    A
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm