  • A3G26D055N-2515
A3G26D055N-2515
advertisement
Manufacturer No:
A3G26D055N-2515
Manufacturer:
NXP Semiconductors
HK JDW NO:
17568-A3G26D055N-2515
Package:
6-LDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
RF REFERENCE CIRCUIT 55W 2515MHZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A3G26D055N-2515
  • Package / Case
    6-LDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    6-PDFN (7x6.5)
  • Mfr
    NXP USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    125 V
  • Current Rating (Amps)
  • Frequency
    100MHz ~ 2.69GHz
  • Current - Test
    40 mA
  • Transistor Type
    GaN
  • Gain
    13.9dB
  • Power - Output
    8W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    48 V