  • A41-80-36L
A41-80-36L
advertisement
Manufacturer No:
A41-80-36L
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-A41-80-36L
Step5Bar-code shipping tag
A41-80-36L
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    2.8lbs 1.3kg
  • Published
    2009
  • Series
    All-4-One™
  • Size / Dimension
    63.50mm Lx64.30mm W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    80W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Max Output Current
    2.2A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.4A Series 2.2A
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    76.20mm
  • Length
    63.5mm
  • Width
    64.3mm