  • A50CK4680AA00J
A50CK4680AA00J
advertisement
Manufacturer No:
A50CK4680AA00J
HK JDW NO:
417-A50CK4680AA00J
Description:
6.8μF Film Capacitor 5% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50CK4680AA00J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 30
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    BULK
    PET
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    30V
  • Diameter
    10mm
  • Length
    20.5mm