  • A50DH36802660K
A50DH36802660K
advertisement
Manufacturer No:
A50DH36802660K
HK JDW NO:
417-A50DH36802660K
Description:
680nF Film Capacitor 10% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50DH36802660K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Diameter
    6mm
  • Length
    14mm