  • A50MK3220AA60J
A50MK3220AA60J
advertisement
Manufacturer No:
A50MK3220AA60J
HK JDW NO:
417-A50MK3220AA60J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50MK3220AA60J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    BULK
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Diameter
    7.5mm
  • Length
    20.5mm