  • A50PQ3100AA60J
A50PQ3100AA60J
advertisement
Manufacturer No:
A50PQ3100AA60J
HK JDW NO:
417-A50PQ3100AA60J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Axial 630V-DC 220V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50PQ3100AA60J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Diameter
    7mm
  • Length
    28mm