  • A50PQ3100AA60K
A50PQ3100AA60K
advertisement
Manufacturer No:
A50PQ3100AA60K
HK JDW NO:
417-A50PQ3100AA60K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Axial 630V-DC 220V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A50PQ3100AA60K
    Select All
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    28mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    220V