  • A680J15C0GL5TAA
A680J15C0GL5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A680J15C0GL5TAA
HK JDW NO:
886-A680J15C0GL5TAA
Datasheet:
A680J15C0GL5TAA
Description:
A 68pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A680J15C0GL5TAA
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Packing Method
    TR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%