  • A700X567M2R5ATE4R5
A700X567M2R5ATE4R5
advertisement
Manufacturer No:
A700X567M2R5ATE4R5
HK JDW NO:
417-A700X567M2R5ATE4R5
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A700X567M2R5ATE4R5
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Surface Mount Land Size
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    AO-Cap A700
  • Size / Dimension
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Capacitance
    560 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ High Frequency
    7 A @ 100 kHz