  • A720V477M002APE4R5
A720V477M002APE4R5
advertisement
Manufacturer No:
A720V477M002APE4R5
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A720V477M002APE4R5
Package:
Description:
Cap Aluminum Polymer 470uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.0045 Ohm 9540mA 2000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A720V477M002APE4R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    0.141
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Flat
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    2VDC