  • A72MF06802600K
A72MF06802600K
advertisement
Manufacturer No:
A72MF06802600K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A72MF06802600K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
680pF Film Capacitor 10% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
A72MF06802600K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    680pF