  • A750MV827M1EAAE014
A750MV827M1EAAE014
advertisement
Manufacturer No:
A750MV827M1EAAE014
HK JDW NO:
417-A750MV827M1EAAE014
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 820UF 20% 25V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A750MV827M1EAAE014
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    A750
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    820 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    14mOhm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    255 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.1 A @ 100 kHz