  • A759EK337M1AAAE018
A759EK337M1AAAE018
advertisement
Manufacturer No:
A759EK337M1AAAE018
HK JDW NO:
417-A759EK337M1AAAE018
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A759EK337M1AAAE018
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    A759
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Polymer
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Capacitance
    330 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18mOhm
  • Lead Spacing
    0.098" (2.50mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    134.95 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.699 A @ 100 kHz