  • A759MS227M1EAAE022
A759MS227M1EAAE022
advertisement
Manufacturer No:
A759MS227M1EAAE022
HK JDW NO:
417-A759MS227M1EAAE022
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 25V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A759MS227M1EAAE022
    Select All
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    220 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    22mOhm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    181.65 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.633 A @ 100 kHz
  • Ratings
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    A759
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%